Oferta
Innowacje
Doświadczenie
Grupa JCD
Pięć tradycyjnych technologii wykonania wielkoformatowych reklam świetlnych

 1. KASETON Z LICEM ELASTYCZNYM

  Kaseton wykonany z aluminum. Lico elastyczne wykonane z plexi o grubości 8mm, wyklejone folią w kolorach zgodnych z logotypem reklamodawcy. Podświetlenie świetlówkami trójpasmowymi przystosowanymi do zewnętrznych zastosowań, w ilości 4-5 m/mkw. Gwarantuje to równomierne i intensywne oświetlenie obrazu nośnika informacji.

 2. LITERY PRZESTRZENNE ZAMKNIĘTE

  Litery przestrzenne wykonane z aluminium, umieszczone na konstrukcji wsporczej. W zależności od wielkości liter, lico może być wykonane z plexi lub szkła akrylowego (w kolorze zgodnym z logotypem reklamodawcy). Źródła światła stanowią wysokonapięciowe rury neonowe umieszczone wewnątrz liter. Ukształtowanie rur neonowych zależy od kształtu liter.

 3. LITERY PRZESTRZENNE OTWARTE

  Litery przestrzenne wykonane z aluminium, umieszczone na konstrukcji wsporczej. Litery nie posiadają lica. Źródła światła stanowią wysokonapięciowe rury neonowe poprowadzone linią obwiedniową zgodnie z geometrią liter. Kolory rur neonowych oraz kolory świecenia zgodne z logotypem reklamodawcy.

 4. LITERY PRZESTRZENNE ZAMKNIĘTE Z PANELEM KONTRASTUJĄCYM

  Litery przestrzenne wykonane z aluminium, umieszczone na konstrukcji wsporczej. Pomiędzy licem a korytkiem litery umieszczony jest panel kontrastujący. Źródła światła umieszczone tak jak w przypadku liter zamkniętych, dodatkowo panel kontrastujący powoduje podświetlenie przestrzeni wokół liter podkreślając ich kształt. Kolory świecenia zgodne z logotypem reklamodawcy.

 5. LITERY PRZESTRZENNE OTWARTE WYPEŁNIONE RUSZTEM RUR NEONOWYCH.

  Litery przestrzenne otwarte wykonane z aluminium, umieszczone na konstrukcji wsporczej. Litery wypełnione są rusztem wysokonapięciowych rur neonowych oraz rurami neonowymi poprowadzonymi po obrysie litery. Kolory rur neonowych oraz kolory świecenia zgodne z logotypem klienta. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo intensywne i równomierne świecenie.

Przedstawione specyfikacje są jedynie ogólną charakterystyką możliwych do zastosowania rozwiązań. Na życzenie reklamodawcy możemy przygotować szczegółowe projekty łączące różne technologie i uwzględniające konkretne potrzeby tj.: różne kolory świecenia, sekwencje świecenia, itp.

Nowoczesna technologia - Diody LED

Dioda LED do produkcji weszła w latach sześćdziesiątych w formie opracowanej przez amerykańskiego inżyniera Nicka Holonyaka juniora, który jest uważany za jej wynalazcę. Bardzo uznana przez zalety wyszczególnione poniżej, powoli zastępuje rurę neonową jako wewnętrzne oświetlenie reklam świetlnych.


 • mały pobór prądu
 • duża sprawność
 • małe rozmiary
 • duża trwałość
 • duża wartość luminacji

Źródło: Wikipedia

Top
Page top

JCDecaux Neonlight Sp. z o.o., ul.Radarowa 62A, 02-137 Warszawa

Tel.: +48 225751380


Wszelkie prawa do koncepcji, wizualizacji, projektów i zdjęć na niniejszej stronie są zastrzeżone i należą do JCDecaux. Więcej informacji w zakładce Nota prawna.